فیزیوتراپی تنفسی

فیزیوتراپی تنفسی

 فیزیوتراپی تنفسی بخش جدایی ناپذیر در کنترل بسیاری از بیماری ‌های تنفسی است که می تواند در درمان مشکلاتی خاص مثل تنگی نفس، صاف کردن راحت تر سینه از آب دهان و خلط کمک کند.

 فیزیوتراپیست های مرکز ما  روشی مفید برای ارزیابی و درمان بیماران به خدمت گرفته ‌اند و به آن ها این اطمینان را می ‌دهند که بیماری شان را درک کرده، آن را مدیریت کنند و از بیماری های ثانویه و عوارض بیشتر پیشگیری کنند. در عین حال کیفیت زندگی هم بالا تر می رود.

 برخی از بیماری هایی که فیزیوتراپی تنفسی برای آن ها مفید است عبارتند از:

  •  انسداد مزمن ریوی ( COPD)
  • برونشیت حاد
  •  آسم
  • فیبروز سیستیک
  • اختلال تنفس / سندروم هایپر ونتیلاسیون
  • فیبروز بینابینی ریوی
  • دی کاندیشنینگ / مدیریت علایم بعد از بستری شدن به علت جراحی ریه
  • عفونت سینه / پنومونی

متخصصین فیزیوتراپی تنفسی که در معالجه بیماران مبتلا به بیماری تنفسی تخصص دارند ، زمینه ای در فیزیولوژی تنفسی ، ورزش و فیزیولوژی عضلات ، تمرینات ورزشی و اصول تغییر رفتار دارند.

فوق تخصص ممکن است شامل تخصص خاصی در تهویه مکانیکی ، تحویل آئروسل و توانبخشی ریوی باشد.

یک فیزیوتراپیست باید اهداف فوق را با هدف انجام عملی مبتنی بر شواهد بدست آورد ، یعنی آنها باید براساس مدرک موثرترین مداخله را بدانند و این دانش و کاربرد آن را با قضاوت بالینی و ترجیح بیمار ادغام کنند.

اخیراً ، دستورالعمل های درمانی مبتنی بر شواهد نقش فیزیوتراپی را در درمان بیماران مبتلا به بیماری های تنفسی خلاصه و تأیید کرده اند.

برقراری ارتباط بیمار با متخصص فیزیوتراپی اغلب مکرر و با طول مدت نسبتاً طولانی است.

این بدان معناست که فیزیوتراپیست برای کمک به تسکین اضطراب ، افزایش اعتماد به نفس و ارائه اطلاعات یا مشاوره مناسب در مکان ایده آل قرار دارد.

فیزیوتراپی تنفسی معمولاً با ارزیابی جامع عملکرد تنفسی ، الگوی تنفس ، عملکرد عضلات تنفسی و ظرفیت ورزش بیمار آغاز می شود.

ارزیابی عملکرد عضلات اسکلتی از اهمیت ویژه ای برخوردار است ، زیرا این مانع اصلی در عملکرد طبیعی بسیاری از بیماران تنفسی است.

بر اساس این اطلاعات ، یک طرح درمانی مبتنی بر شواهد تدوین می شود.

 وظیفه ما چیست؟

 ارزیابی ای جامع انجام داده و درمان را بر پایه علائم برنامه ‌ریزی خواهیم کرد که شامل تکنیک های خاص تنفسی، تمرینات تنفسی، برنامه ورزشی شخصی سازی شده، مدیریت تنگی تنفس و حفظ انرژی است.

 همچنین، برنامه توانبخشی ریوی هم پیشنهاد می ‌کنیم که باعث بهبود تنفس، کاهش تنگی نفس و افزایش کیفیت زندگی بیماران ریوی می شود.

بیشتر بخوانید: راه کارهای فیزیوتراپی برای درمان آسم و تنگی نفس

برای دریافت یک برنامه درمانی فردی شامل مناسب ترین درمان ها و تمرین های فیزیوتراپی تنفسی که برای کنترل آسم و شرایط خاص شما مفید هستند، می توانید از فیزیوتراپیست های ما در کلینیک یادمان کمک بگیرید و تمرین ها را تحت نظر آنها انجام دهید.

شماره های تماس با کلینیک فیزیوتراپی یادمان : 02188088541 / 02188074196

برای دریافت نوبت از کلینیک فیزیوتراپی یادمان در شهرک غرب، بلوار پاک نژاد با ما تماس بگیرید

آدرس و اطلاعات تماس کلینیک فیزیوتراپی یادمان