فیزیوتراپی بیمه تامین اجتماعی

کلینیک فیزیوتراپی یادمان شهرک غرب ، کلیه خدمات فیزیوتراپی با بیمه تامین اجتماعی در این مرکز ارائه می شود برای آگاهی بیشتر تماس بگیرید.

فیزیوتراپی تخصصی ویژه و عملی در حوزۀ مراقبت از سلامت است که انواع متعددی از آسیب­ ها و بیماری ­ها را درمان می­کند و در مجموع سطح سلامتی عمومی فرد را ارتقا می­بخشد.

فیزیوتراپیست ها یا درمانگران فیزیکی مراقبت های سلامتی اولیه را ارائه می­دهند به این معنی که بی آنکه شخص بیمار نیاز به گذراندن  فرایند درمان داشته باشد، آسیب وارده را تشخیص دهد و آن را درمان کند.

این تخصص زیرشاخه ای از تخصص های حوزۀ سلامت است و واژۀ فیزیوتراپیست یا درمانگر فیزیکی یک عنوان اختصاصی در قانون BC (قوانین نانوشته ی  رایج در بریتانیا و کلمبیا که  از سال1950 رایج است) می باشد.

فیزیوتراپیست ها همواره در ارزیابی و بازیابی قدرت، استقامت، حرکت و تونایی های بدنی که تحت تاثیر آسیب های جسمی ، بیماری یا معلولیت قرار گرفته اند همراه و یار بیمار هستند.

متخصصین فیزیوتراپی با پزشک معالج بیمار نیز همکاری نزدیکی دارند به این منظور که از بروز مشکلات جسمانی که ناشی از ورزش، بیماری، شرایط کاری، بالارفتن سن، عدم تحرک طولانی مدت ایجاد می شوند ممانعت کنند.

در کشور کانادا فیزیوتراپی یک تخصص دورۀ کارشناسی ارشد است که فرد پیش از اینکه به عنوان فیزیوتراپیست مشغول بکار شود می بایست یک دورۀ حداقل 6 ساله را در دانشگاه بگذراند.

بعضی از خدمات فیزیوتراپی کلینیک یادمان با بیمه تامین اجتماعی

فیزویوتراپی ورزشی یا ورزش درمانی

از آسیب های رایج در هر ورزشی برای مثال می توان به رگ به رگ شدن وپیچ خوردن دست و پا، پارگی تاندون ها  وآسیب های شدید دیگر نظیر شکستگی اعضا اشاره کرد.

در این شرایط درمان فیزیوتراپی شامل آموزش، تمرین های خاص ورزشی، نوارکشی، الکتروتراپی و درمان دستی است تا ورزشکار هر چه سریعتر به بهبودی برسد و بی آنکه نگران آسیبهای احتمالی  بعدی باشد بتواند به ورزش حرفه ای خود بازگردد.

بیشتر بخوانید: ورزش درمانی

ارتوپدی، درمان دستی، درمان درد کمر یا ستون فقرات

این شیوه های درمانی در اغلب موارد در رابطه با کمردرد، زانو درد و درد گردن و کتف بکار می رود. این تخصص هرگونه مشکلات عضلانی ، تاندونی ، رباط ، مفاصل یا عصب را درمان می کند.

یک متخصص ارتوپدی یا درمان دستی می تواند به کاهش درد و بازگرداندن قدرت  و عملکرد جسمی و عضلانی  به فرد آسیب دیده کمک کند.

توانبخشی

توانبخشی یک رویکردپیشگیرانه برای جلوگیری از بروز سایر مشکلات جسمانی در آینده است.

یک فیزیوتراپییست از دانش بیومکانیک در تشخیص و درمان بیمار استفاده می­کند تا علت آسیب هایی که در آینده ممکن است ایجاد شود را تشخیص دهد و امکان بروز آن را به حداقل برساند.

توانبخشی شامل اقداماتی نظیر،  قدرتمندسازی و ایجاد پایداری در بخشهای خاصی از بدن، و در عین حال بهبود توان حرکتی، تعادل بدنی و عملکرد مفاصل برای کاهش امکان وقوع آسیب های احتمالی در آینده می شود.

توانبخشی دست

فیزیوتراپیست های آموزش دیده در درمان آسیب دیدگی دست یا سایر بیماری های مربوط به دست، از ورزش، درمان دستی، تکنیک های اسپیلنت(نوعی آتل پلاستیکی که محافظ استخوان و مفاصل است) برای بهبود عملکرد دست استفاده می کنند.

درمان بیماری های مزمن دوران سالخوردگی

فیزیوتراپیست ها به افرادی که دچار دردهای آرتروز، بیماری های قلبی، سکته مغزی و سایر بیماری ها هستند کمک می کنند تا مفصل هایشان انعطاف پذیر بماند، قدرت تعادلشان تقویت شود و در نتیجه مانع از زمین خوردن و افتادنشان هنگام راه رفتن شوند همچنین آنها را راهنمایی می کنند تا چگونه درد ها و بیماری های مزمن خود را کنترل کنند.

پزشک اطفال

فیزیوتراپیست ها نقش مهمی در تشخیص و درمان وضعیت های ارتوپدی، اعصاب و تنفسی اطفال مانند فلج مغزی، مهره شکاف دار، دیستروفی عضلانی، فیبروز کیستیک و تاخیر تکاملی که ممکن است بر رشد کودک تاثیر بگذارد ، دارند.

مراقبت های دوران بارداری و پس از زایمان

گاه فیزیوتراپیست ها برخی برنامه های ورزشی را به منظور آماده کردن زنان باردار برای زایمان تجویز می کنند.

برای مثال اینکه قبل از زایمان خود را در وزن مناسبی نگه دارند.

کمر درد و درد لگن از دردهای رایج دوران بارداری هستند و روش های متعددی برای کاهش این دردها وجود دارد، از جمله:

درمان دستی، ورزش و تمرین های مخصوص، ماساژ، استفاده از آتل و تحریک الکتریکی عصب یا الکتروتراپی.

فیزیوتراپیست ها همچنین به زنان باردار  در مورد آمادگی برای وضع حمل پس از معاینۀ آمادگی کف لگن مشاوره می دهند.

چنانچه پس از زایمان به علت تحت کشش قرار گرفتن عضلات کف لگن ممکن است در این ناحیه پارگی رخ دهد.

پس از زایمان نیز فیزیوتراپیست ها در هفته های اول بیمار را راهنمایی و میزان آمادگی جسمانی او را برای انجام تمرینات ورزشی بررسی می کنند و تمرینات و فعالیت های مناسبی را برای بازگشت به شرایط جسمانی پیش از دوران بارداری به وی تجویز می کنند.

عصب شناسی

تکنیک های خاص فیزیوتراپی به افرادی که دچار سکته مغزی آسیب های نخاعی و مغزی، تصلب بافت های چندگانه ( بیماری ام اس) فلج مغزی و پارکینسون و سایر اختلال های دستگاه عصبی هستند کمک می کند تا مهارت های حیاتی را دوباره یاد بگیرند و قدرت حرکتی و عملکرد خود را بهبود بخشند.

سلامت لگن

گرایشی تخصصی در فیزیوتراپی وجود دارد که بیماری ها و اختلال های مرتبط با عملکرد مثانه، روده و سلامت جنسی را درمان می کند.

فیزیوتراپیست ها با بررسی پرونده پزشکی بیمار و معاینه ی فیزیکی لگن بیمار امکان دوره درمانی موفقیت آمیز را فراهم می کنند.

این اقدامات شامل : بازآموزی ماهیچه ها، تحریک عضلات، فیدبک درمانی، تمرین های مثانه(کنترل طولانی مدت ادرار) و مراقبت های عمومی ارتوپدی می باشد.

از مشکلات رایج در این مورد می توان به بی اختیاری مدفوع یا ادرار، پرولاپسی(افتادگی) لگن ، درد لگن و درد ناحیه تناسلی اشاره کرد.

هر چند اختلال عملکرد لگن در زنان مشکل رایجی است اما مردان اغلب پس از عمل پروستات نیاز به روش درمانی برای بازی سازی عضلات کف لگن پیدا می کنند.

برای ارزیابی سلامت ناحیه لگن در صورت تشخیص مناسب ، معاینه داخلی دیجیتالی واژن و رکتال صورت می گیرد.

در صورت رضایت بیمار این معاینه به صورت خصوصی در یک اتاق در بسته انجام می شود البته بیمار این حق را دارد که هر زمان که خواست از انجام این روش درمانی منصرف شده و ادامۀ آن را لغو کند.

توانبخشی دهلیزی

فیزیوتراپیست های این گرایش، انواع سرگیجه و مشکلات تعادلی را تشخیص و درمان می کنند که رایج ترین آنها سرگیجه به دلیل جابجایی کریستال گوش داخلی است که به BPPV (سرگیجه خوش خیم وضعیتی) معروف است.

فیزیوتراپی و درمان آسیب های عضلانی با الکتروتراپی بیشتر بخوانید

هزینه های بالای فیزیوتراپی و تعدد در جلسات مورد نیاز برای درمان می تواند برای مراجعه کنندگان آزار دهنده باشد.

ما در کلینیک یادمان تصمیم گرفته ایم تا خدمات فیزیوتراپی را با بیمه تامین اجتماعی و سایر شرکت های بیمه شناخته شده از جمله بیمه بانک کشاورزی ، بیمه کارآفرین ، بیمه کمک رسانی و … جهت رفاه حال عزیزان ارائه دهیم.

برای آگاهی بیشتر از خدمات فیزیوتراپی با بیمه تامین اجتماعی و سایر بیمه های تحت پوشش کلینیک در کلینیک یادمان واقع در شهرک غرب با شماره های تماس این کلینیک تماس بگیرید.

با کلینیک فیزیوتراپی یادمان تماس بگیرید! 02188088541 – 02188074196

آدرس و اطلاعات تماس کلینیک فیزیوتراپی یادمان